Մայիսի 25-ին խորհրդարանի ղեկավար Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ մայիսի 26-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել են նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ տեւողությունը: «Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման տեւողությունը սահմանվել է մինչեւ երեք ժամ:
Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է պարտադիր քննարկման 3, գլխադասային հանձնաժողովների կողմից դրական եզրակացություն ստացած 24 եւ գլխադասային հանձնաժողովների կողմից բացասական եզրակացություն ստացած 4 հարց, մայիսի 26-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 47 հարց:
Փոփոխություն է կատարվել Ազգային ժողովի խորհրդի 2019 թվականի մարտի 25-ի 014-Ա որոշման մեջ:
Խորհրդի որոշմամբ հաստատվել է Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում «ՀՀ 2019 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկը:
Խորհուրդը նաեւ համաձայնություն է տվել ԱԺ պատգամավորների սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում` 2020 թվականի մայիսի 26-ին գումարվող հերթական նիստերի ավարտից անմիջապես հետո, Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն:

On May 25, the sitting of the RA NA Council, presided over by the Head of Parliament Ararat Mirzoyan, was held.
The draft laws on Making Addenda in the agenda of the fourth session of the seventh convocation of the National Assembly and the agenda of the regular sittings to be convened on May 26 were debated and approved, and the sequence of and duration of the debate of the agenda items of the regular sittings was also established. The duration of the debate of the package of the draft laws on Making Amendments and Addenda to the Constitutional Law the RA Electoral Code and the enclosed presented ones was established up to three hours.
3 compulsory items, 24 items endorsed by the Head committees and 4 not endorsed items by the committees were included in the draft law of the agenda of the fourth session of the seventh convocation of the National Assembly. 4 items not endorsed by the Head committees, 47 items were included in the draft law of the agenda of the regular sittings to be convened on May 26.
An amendment was made in 25 March 2019 014-A decision of the Council of the National Assembly.
The schedule of holding the preliminary debates of the annual report on Execution of the RA State Budget for 2019 in the Standing Committees of the National Assembly was approved by the decision of the Council.
The Council also gave consent to convene an extraordinary sitting of the National Assembly by the agenda and term established by the NA deputies immediately after the end of the regular sittings to be convened on 26 March 2020.